2020 წლის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მსურველთა განაცხადებების მიღება დასრულდა
დასრულდა VI საერთაშორისო საზაფხულო სკოლაში “ქართული ხელნაწერი” მონაწილეობის მიღების მსურველთა განაცხადების მიღება. წელს შემოვიდა 80-ზე მეტი სააპლიკაციო ფორმა მსოფლიოს 14 ქვეყნიდან.
სკოლის სამეცნიერო კომიტეტმა განიხილა მიღებული განაცხადები წინასწარ შემუშავებული კრიტერიუმების მიხედვით – კანდიდატის სამეცნიერო პროფილი, სკოლაში მონაწილეობის მოტივაცია, კანდიდატის პრეზენტაციის თემის აქტუალობა, რელევანტურობა სკოლის თემატიკასთან, სიახლე, კონტექსტი, სკოლის დასრულების შემდეგ კონტაქტების გაგრძელების პერსპექტივა.
შედეგად შეირჩა პროექტით გათვალისწინებული 12 მონაწილე: რვა უცხოელი და ოთხი – საქართველოს უნივერსიტეტების წარმომადგენელი.
შერჩეულ კანდიდატებს ეცნობათ დადგენილ ვადებში – 2020 წლის 27 თებერვალს.
პროექტი – VI საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა „ქართული ხელნაწერი“ – ხორციელდება შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მხარდაჭერით (გრანტის ნომერი MG-ISE-19-203).

Acceptance of applications for the VI International Summer School “Georgian Manuscript” have been completed
Acceptance of applications for the VI International Summer School “Georgian Manuscript” have been completed. This year more than 80 application forms have been submitted from 14 countries around the world.
The Scientific Board of the School reviewed applications received in accordance with pre-developed criteria: scientific profile of the candidates; motivation for participation in the school; topic of the candidate’s presentation – relevance to the topic of the school and novelty; perspective of the future contacts and collaboration.
As a result, 12 participants were selected for the project: 8 foreigners and 4 Georgian.
Selected candidates were notified by the deadline of February 27, 2020.
The project is supported by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia (SRNSPG) [Grant number MG-ISE-19-203].